Kuidas õigesti kustutada oma kodulehelt lehekülge?

Kui te kustutate lehekülje oma kodulehelt, siis kustutate ka ühe või enam URL-idest. Kui seda vana URL-i külastatakse, siis see tavaliselt tagastab 404 mitte leitud errori. Kas see on see, mida Te tahtsite? Võib-olla oleks pidanud selle lehe edasi suunama kuhugile mujale. Kui soovisitegi lehekülge ära kustutada, siis oleks olnud 410 pealkiri olnud kindlasti parem idee. See postitus seletab, mis võimalused Teil on ja kuidas nende vahel otsustada. Selleks, et aru saada, kas veebisaidil on 404 erroreid või muid asju, mis võiks Teie veebisaiti kahjustada, pakume ka meie kodulehe optimeerimise teenust, mille käigus tuvastame selliseid vigu.
kodulehe optimeerimine

Kas leht ümber suunata või täiesti ära kustutada?

Esimene valik, mille peate langetama on see, kas sisul, mille kustutasite, on mingit väärtust Teie kodulehele või mitte. Mõelge sellest niimoodi: kui ma vajutaksin lingi peale, mis viib lehele, mille olete ära kustutanud, kas Teie kodulehel oleks alternatiivleht, kust ma leiaksin sarnase info, mille oleksin leidnud kustutatud lehelt? Kui see vastab tõele, siis peaksite suunama vana lehekülje URL-i sellele uuele lehele.
Tavalises olukorras soovitaksin ikkagi, et isegi, kui väiksele osale inimestest oleks ümbersuunamisest kasu, siis suunaksin ikkagi vana URL-i uuele URL-ile. Põhjus on lihtne: teine võimalus oleks see, et kõik inimesed, kes sinna lehele maanduvad, saavad vastuseks hoopis “sisu ei leitud” ja see ei ole hea alternatiiv…

Teostage ümbersuunamine

Kui Te suunate vana lehe URL-i uue lehe URL-ile, siis tehke kindlaks, et seda tehtaks 301 ümbersuunamise järgi. Ümbersuunamise koode on mitmeid, kuid 301 ümbersuunamist nimetatakse ka teisiti kindlaks(jäävaks) ümbersuunamiseks. Kui Te seda teete, siis Google indekseerib seda samuti ning viib üle URL väärtuse uuele URL-ile kuhu Te ka külastajad suunate.

Kustutage leht täiesti ära

Kui teie kodulehel ei ole alternatiivset lehte, kuhu saaksite külastajad ümber suunata, siis peaksite enda käest küsima küsimuse: kas ma tõesti peaksin selle lehe ära kustutama? Äkki tuleks lihtsalt lehekülge paremaks teha. Kui Te jõuate otsusele, et lehe kustutamine on ainuke võimalus, siis peaksite seda tegema õige HTTP protokolliga: 410 sisu kustutatud protokoll.

404 ja 410 HTTP protokollid

Erinevus 404 ja 410 HTTP protokollide vahel on see, et 404 tähendab, et sisu ei leitud ning 410 tähendab seda, et sisu on kustutatud, mis on hoopis spetsiifilisem kui eelnev. Kui URL tagastab 410 protokolli, siis on Google hoopis kindlam selles, et Te kustutasite oma sisu teadlikult ja et nad peaksid selle lehe indekseerimise lõpetama. Tänu 410 protokollile, teeb Google seda hoopis kiiremini.

Paratamatu kahju, mis kaasneb lehe kustutamisega

Kui Te kustutate ühe või enam enda postitustest või lehekülgedest lehelt, siis tavaliselt kaasneb sellega ka mingi kahju. Toome näiteks, et kustutasite kõik leheküljed, mis olid ühe Tag-i all. See Tag on nüüd tühi ning ja selle arhiivi URL tagastab samuti 404 errori. Isegi kui Te kustutasite kõik postitused, mis selle alla kuulusid õigesti jääb see leht ikkagi 404 erroriga, nii et see tuleks ka kindlasti üle vaadata, kui midagi sellist plaanis on. See oli üks mitmest juhtumist, mis võib selliste asjadega kaasneda ja mis võib Teie kohta Google-s alla viia.
Kui Teil on abi vaja selliste asjade läbi viimisel, siis oleme alati valmis aitama ning nõu andma selleks, et vältida Google-s enda kohtade kaotamist.